Spawanie światłowodów

Światłowód to rodzaj kabla wykonanego z włókna szklanego, który służy do transmisji danych. Z uwagi na jego kruchą, szklaną budowę oraz bardzo małe rozmiary (włókno światłowodowe ma średnicę zbliżoną do średnicy ludzkiego włosa) niezbędne było precyzyjne opracowanie techniki łączenia światłowodów. Jest to skomplikowany, wieloetapowy proces, w którym odpowiednio przygotowane i docięte włókna umieszczane są naprzeciw siebie, a następnie łączone.

Firma TEL-COM od wielu lat świadczy wysokiej jakości usługi z zakresu spawania światłowodów. Posiadamy szeroką wiedzę, popartą licznymi certyfikatami i wieloletnie doświadczenie, dzięki którym możemy oferować solidne i fachowe wykonanie usługi . Setki wykonanych projektów oraz tysiące połączeń są najlepszą gwarancją naszej niezawodności i profesjonalizmy.Zapewniamy indywidualne podejście do każdej realizacji, a także pomoc na każdym etapie wykonywania prac, od projektowania poprzez realizację projektu, kończąc na wdrożeniu.

Zakres naszych prac obejmuje:

Włókna łączone przez specjalistów z TEL-COM wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością, a także niską tłumiennością połączeń. W naszej pracy wykorzystujemy najnowocześniejszą i najszybszą spawarkę do światłowodów Furukawa FITEL S178a v2. Zaawansowanie technologiczne, innowacyjnym rozwiązanie, a także niewielkie gabaryty spawarki Fyrykawa Fitel umożliwiają nam skuteczną pracę w najtrudniejszych warunkach instalacyjnych.

Światłowody spawane w TEL-COM zapewniają sprawne, bezawaryjne działanie systemów przez wiele lat.

Wysoka jakość i gwarancja niezawodności

Wszystkie wykonane przez nas prace spełnianią restrykcyjne normy telekomunikacyjne, a wykonane przez nas usługi potwierdzane są należnymi certyfikatami.

Analizujemy stan włókna przed i w trakcie procesu spawania, wykonujemy dokładne sprawdzenie spawu, a także mierzymy moc optyczną całości toru. Dokładne sprawdzanie każdego wykonanego spawu to gwarancja dla naszych klientów, że wybrali najlepszą uslugę, jaka jest dostępna na rynku.

Realizacja projektów we wszystkich miejscach

W TEL-COM doskonale wiemy, że obecnie światłowody wykorzytywane są w wielu różnorodnych projektach. Z tego powodu oferujemy profesjonalne spawanie włókien optycznych wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Realizujemy projekty FTTH, spawamy światłowody dla potrzeb sieci monitoringu CCTV, wykonujemy spawy w słupkach i studniach, a także współpracujemy z bankami i operatorami telekomunikacyjnymi.

Każdy projekt to dla nas nowe wyzwanie, które wymaga wykonania dogłębnej analizy, pomiarów. Zapewniamy rzetelnąpomoc, indywidualne podejście oraz profesjonalną realizację zlecenia.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli poznać Twoje potrzeby, odpowiedzieć na wszystkie pytania i ustalić warunki współpracy.

Pomiary światłowodów

Pomiary włókna światłowodowego spełniają kluczową rolę w usuwaniu problemów technicznych w systemie okablowania światłowodowego. Dzięki nim możliwe jest wykrycie i dokladna lokalizacja uszkodzonego fragmentu włókna. Ponadto pomiary są obligatoryjnym czynnikiem potwierdzającym zgodność okablowania z wymaganiami sieci oraz obowiązującymi normami.

Firma TEL-COM wykonuje specjalistyczne usługi z zakresu spawania światłowodów oraz wykonywania pomiarów reflektometrycznych. Odpowiednio przygotowany sprzęt oraz zespół inżynierów z wieloletnim doświadczeniem umożliwiają nam precyzyjne i szybkie wykonywanie pomiarów.

Oferujemy:

Pomiar włókien we wszystkich miejscach

Obecnie systemy telekomunikacyjne, których działanie opiera się na światłowodach, wykorzystywane są niemal wszędzie. Wychodząc naprzeciw temu, inżynierowie z firmy TEL-COM wykonują pomiary włókien światłowodowych wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Dysponujemy najlepszym, dostępnym na rynku reflektometrem Yokogawa AQ7280, dzięki któremu nie tylko pomiary wykonywane są szybko i niezawodnie, lecz także jesteśmy w stanie pracować w bardzo ciężkich warunkach terenowych.

Reflektometr marki Yokogawa za pomocą metody radiolokacyjnej pozwala nam określić, czy uszkodzenia powstałe w spawie są w normie. Dodatkowo urządzenie dokładnie lokalizuje miejsce uszkodzenia włókna światłowodowego, co znacznie przyśpiesza czas realizacji zlecenia.

Szybka i terminowa realizacja pomiaru

W TEL-COM doskonale wiemy, że obecnie, jednym z najbardziej kluczowych aspektów owocnej współpracy jest punktualność, rzetelność i niezawodność. Aby spełnić wymagania naszych klientów, oferujemy wykonanie pomiarów w szybkim czasie, oraz dogodnym dla klienta terminie. Jesteśmy elastyczni do miejsca i czasu wykonywania prac. Gwarantujemy, że wszystkie prace pomiarowe zostaną wykonane w możliwie najkrótszym czasie, bez angażowania innych pracowników Państwa firmy.

Sprzęt i wiedza

Realizując projekty z zakresu spawania światłowodów oraz wykonywania pomiarów włókien kluczowym czynnikiem są wykorzystywane urządzenia, a także wiedza i doświadczenie pracowników. To właśnie kombinacja tych trzech elementów umożliwia rzetelnego i sprawnego wykonywania zleconych zadań. Nasi specjaliści chętnie udzielą Państwo pomocy w zakresie:

Profesjonalny sprzęt

Jednym z podstawowych i jednocześnie najważniejszych urządzeń, jakie wykorzystywane są w codziennej pracy w TEL-COM, jest spawarka Furukawa FITEL S178a v2. Jest to urządzenie wyznaczające nowe standardy w branży przenośnych spawarek światłowodowych z centrowaniem do rdzenia. Precyzja spawania, szybkość, wytrzymałość, a także intuicyjność obsługi sprawiają, że urządzenie marki Furukawa umożliwia wykonywanie różnorodnych spawów, nawet w trudnodostępnych miejscach oraz przy ekstremalnie niskiej temperaturze.

Nasza szybka i precyzyjna praca w zakresie pomiaru światłowodów nie byłaby możliwa bez najwyższej jakości reflektometru. Yokogawa AQ7280 no najnowszy reflektometr dostępny na rynku, który wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi, intuicyjną i prostą obsługą, wytrzymałością oraz modułową budową. Urządzenie wykonuje szybkie i dokładne pomiary oraz, co bardzo istotne umożliwia lokalizację uszkodzenia na całej długości włókna światłowodowego.

Oprócz spawarki i miernika, narzędziami niezbędnymi w naszej pracy są:

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą lub wymagane są dodatkowe informację, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy oraz zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki.